Latvijas Nemateriālā kultūras mantojuma saraksts.
LATVIEŠU ETNOGRĀFISKO CIMDU ADĪŠANAS TRADĪCIJAS UN PRASMES.
ETNOGRĀFISKO CIMDU ADĪTĀJU KOPIENA ŠODIEN UN RĪT
LATVIEŠU ETNOGRĀFISKO CIMDU ADĪŠANAS TRADĪCIJU UN PRASMJU saglabāšanai, turpināšanai un pēctecības nodrošināšanai ir svarīgi, ka cimdu adītāji tiekas klātienē un apmainās ar informāciju par saviem darbiem, prasmēm un zināšanām. Tas ir pamats latviešu rakstaino cimdu adītāju kopienas stiprināšanai un ataudzei, kas notiek tieši, nepastarpināti caur novērojumiem, sarunām un praktiskām aktivitātēm, savstarpēji apmainoties ar informāciju.
Projekts ETNOGRĀFISKO CIMDU ADĪTĀJU KOPIENA ŠODIEN UN RĪT notiek, lai stiprinātu, aktivizētu kopienu, piesaistītu jaunus dalībniekus un sniegtu tiem prasmīgu meistaru zināšanas par rakstaino cimdu adīšanu . Tas ir pasākumu kopums, kas apvieno rakstaino cimdu adītājus piecos kultūrvēsturiskajos novados jeb Latvijas vēsturiskajās zemēs. Latviešu rakstaino cimdu adīšanas meistarklasēs tiekas cimdu adītājas no konkrētā novada un cimdu adīšanas meistares no dažādām Latvijas vietām, fokusējoties uz etnogrāfisko cimdu adīšanas tradīcijām, uzsverot tieši katras vēsturiskās zemes cimdu savdabību.
Gadu gaitā SENĀ KLĒTS ir uzkrājusi plašu cimdu kolekciju, ir plānots to papildināt un pilnveidot ar katrai vēsturiskajai zemei raksturīgākajiem cimdiem. Kvalitatīvi meistardarbi – meistarīgi noadīti pētāmi piemēri, kas rāda katra novada cimdu savdabību krāsās, rakstos un adīšanas tehnikās. Novada raksturīgākie cimdi tiek demonstrēt cimdu adīšanas pasākumos, lai tie būtu pieejami plašai auditorijai. Visas projektā plānotās aktivitātes iecerētas Nemateriālā kultūras mantojuma elementa LATVIEŠU ETNOGRĀFISKO CIMDU ADĪŠANAS TRADĪCIJAS UN PRASMES saglabāšanai un attīstībai.